Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Mi lesz akkor, ha a bosszúálló Isten egyszer majd tényleg villámokat szór ránk a kedvenc görög joghurtja helyett? Az ATV-n futó Titkos dosszié legutóbbi epizódjából bárki megtudhatja.
„Nem is ez fura, hanem a bizarr ideológiai társbérlet, ami ennél a csatornánál létezik. Az USA-ból importált műsorokkal felturbózott republikánus, protestáns fundamentalizmus (Bencsik András és Széles Gábor izraeli megfelelői iránti rajongással spékelve), illetve a szoclib holdudvar legjava. Mely utóbbi szekértábor éppenséggel harsányan tiltakozik és gúnyolódik, amennyiben Semjén Zsolt mond olyanokat az abortuszról, a homoszexualitásról, Európa keresztény gyökereiről, amikhez nagyon hasonlókat Németh Sándor is szokott a Vidám Vasárnapon. Amerikai példával élve olyan ez, mintha az USA médiájának liberális – fűlegalizálás-párti, vietnami behívójukat hajdanán elégető, a feminizmust és az evolúció oktatását támogató – nagy öregjeit a Tea Party és a Moral Majority legfőbb szponzorai fizetnék. Tök legális, csak épp elég fura. A hazai balliberális nyilvánosság állapotát jelzi ez a – tőlünk nyugatra nehezen elképzelhető - szituáció.
Bombera Krisztina eddigi pályafutását ismerve kevéssé lehet az ember meggyőződve róla, hogy ő tényleg elhinné, miszerint a Bibliából kiolvasható: célba vett bennünket aWR 104 nevezetű halálcsillag, amely majd az emberiséget megtizedelő gammasugárzással elhozza az apokalipszis nyitányát. A halálcsillaggal kapcsolatos, tudományosan fajsúlyos szkeptikus hangok, (általában a szikár tények) nemigen vannak túlreprezentálva az adásban. (A belinkelt – óvatosan szkeptikus – 2009-es cikk szerzője, Barotányi Zoltán ma is azt mondja, hogy »ebben a kérdésben sok a bizonytalanság, egyértelmű választ pedig még nem tud adni a tudomány számos fontos kérdésre - például arra sem, hogy veszélyes-e ez az objektum ránk, vagy sem. De annyi biztos, hogy a nem feltétlenül látható spektrumú optikai képe és a spektroszkópiai analízis sem vág egybe: nem tudjuk, hogy belenézünk-e a tengelyébe vagy sem. Miután azt sem tudjuk, lesz-e belőle szupernóva, pláne gammasugár-kitörés, és ha igen, mikor, voltaképpen mindegy is.«)”